Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

PHP 4 vadovas

Autoriai: Jeremy Allen, Charles Hornberger
„Smaltijos“ leidykla

Sugrįžkime dešimtmečiu atgal, kai žiniatinklis tebuvo ankstyvoje stadijoje. Nors sukurtas dalytis informacija, tai buvo visiškai nekintantis pasaulis, kuris priminė vienos krypties eismo juostą – vartotojai čia neturėjo tikros galimybės sąveikauti su svetainėmis. Dinamiškos svetainės idėja buvo beveik negirdėta. Šiandien atrodo, kad pasaulis knibždėte knibžda informacija, kurią galima pasiekti keliais klavišų paspaudimais. Internetas tapo svarbiausia ekonomine jėga – dinamiška ir gyvybinga erdve, užpildyta daugialypiu turiniu, kurią valdo įvairiomis programavimo kalbomis parašytos programos, tarp jų ir PHP.

Apie 1995 m. buvo išleista vieša PHP versija. PHP labai greitai išpopuliarėjo ir 8 dešimtmečio viduryje iš mėgėjams skirto žaisliuko PHP virto dideliu, tobulėjančiu programinės įrangos kūrimo įrankiu. PHP siūlo platų programavimo sąsajų pasirinkimą ir galimybę susisiekti su daugybe atvirojo kodo ir komercinių duombazių, kitaip tariant, ja labai lengva operuoti, nes specialiai buvo sukurta dirbti su dideliu technologijų asortimentu. PHP yra atvirojo kodo programa, t. y. ją sudarantis kodas prieinamas nemokamai. Be to, PHP labai mobili ir tinka įvairiausioms žiniatinklio tarnybinėms stotims ir operacijų sistemoms, tarp jų Linux ir Windows.

Apie leidinį

PHP 4 vadovas Rašydami knygą „PHP 4 vadovas“, autorai siekė pateikti praktiškus ir realiame pasaulyje parankius scenarijus, kurie padėtų iliustruoti PHP funkcionalumą, pradedant samprata ir baigiant taikymu. Knygoje pateikti aukštos kokybės, realūs pavyzdžiai padės lengviau pritaikyti čia rastus sprendimus ir idėjas savo programose. Be to, pateikta glausta ir lengvai suprantama informacija, kad mokytis tinklalapių kūrimo su PHP 4.1 būtų taip pat paprasta, kaip ir ja naudotis. Be pačių svarbiausių su sėkmingu tinklalapių kūrimu susijusių sričių aptariamos ir kelios kitos technologijos ir kalbos. Knygoje „PHP 4 vadovas“ pateikiamos esminės žinios apie HTML, SQL ir žiniatinklio tarnybinės stoties konfigūravimą.

Visą šioje knygoje naudojamą atvirąjį kodą rasite knygoje esančiame kompaktiniame diske. Čia yra PHP ir visiems joje naudojamiems moduliams skirtas atvirasis kodas; išbaigtos paketų, skirtų PHP ir Apache, kopijos, pateiktos atviruoju kodu ir Windows dvejetaine forma; visa PHP skirta dokumentacija, parengta PHP kūrėjų; taip pat pateiktas atvirojo kodo MySQL paketas, kad galėtumėte patys pabandyti programuoti duombazes.