Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Laisvos programos biurui 2006

Laisvos programos biurui 2006

Trumpas kompaktinio disko aprašymas

Asociacija „Atviras kodas Lietuvai“ pristato trečią patobulintą laisvų programų rinkinį „Laisvos programos biurui 2006“. Kompaktiniu disku lengva ir malonu naudotis. Reikia tik įsidėti jį į kompiuterio diskų įrenginį, pasirinkti norimą programą ir paspausti diegimo mygtuką. Į kompaktinį diską įeina pagrindinės biuro ir interneto programos, kurios visiškai gali pakeisti paplitusius nuosavybinius biuro programų paketus. Tai naujos kartos biuro paketas OpenOffice.org 2.0 su papildomais naudingais šablonais ir rašybos tikrinimu, W3C rekomendacijas geriausiai atitinkanti naršyklė Mozilla Firefox, laisva žodynų programa OpenDict, grafikos kūrimo programa „The Gimp“ ir kitos programos.

Laisvos programų licencijos

Visos „Laisvų programų CD“ surinktos programos yra platinamos pagal laisvas licencijas (GPL - General Public Licence, LGPL – Library GPL, MIT ir t.t.), kurios suteikia teisę vartotojui šias programas laisvai kopijuoti, dalinti jas draugams, laisvai tyrinėti jų veikimo principus ir išeities tekstus, keisti, pritaikyti savo poreikiams (pvz. išversti į lietuvių kalbą) bei naudoti neribotame kompiuterių skaičiuje bet kokioje (taip pat ir komercinėje) veikloje, tačiau neleidžia šių programų pardavinėti nesudarius laisvo priėjimo prie išeities tekstų ir pakeitimų.
Lietuvišką GNU licencijos tekstą rasite čia.

Kur galima įsigyti kompaktinį diską ?

„Laisvos programos biurui 2006“ buvo pristatytas „Infobalt 2006“ ITT sprendimų forume. Dabar kompaktinis diskas parduodamas visuose prekybos centruose: Maxima, Rimi ... Kaina - 15.99 Lt.

Visuomeninė organizacija „Atviras kodas Lietuvai“ dėkoja visiems, prisidėjusiems prie sėkmingo „Laisvos programos biurui 2006“ parengimo - ir darbais, ir finansine parama.