Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Atvirojo kodo programų pristatymas smulkiajam ir vidutiniam verslui [SVV].

Problema:
Lietuvos SVV sektoriuje naudojama apie 80% piratinių programų. Pastarųjų metų praktika rodo, kad programinės įrangos patikrinimai dažnai baigiasi įmonių uždarymu. Daugeliu atveju atvirojo kodo programinė įranga yra išeitis, tačiau vartotojai apie ją mažai žino ir nėra pakankamos paslaugų infrastruktūros, galinčios užtikrinti greitą ir kokybišką atvirojo kodo programų naudotojų aptarnavimą.

AKL iniciatyva:
Kartu su asocijuotomis verslo struktūromis numatoma surengti atvirojo kodo programų naudojimo mokymus visuose Lietuvos rajonuose, parengti atvirojo kodo programų naudotojo vadovą.
Kartu su asociacija "Infobalt" ir informacinių technologijų parkų steigėjais numatoma surengti mokymus Lietuvos IT organizacijomis siekiant paskatinti teikti paslaugas atvirojo kodo programas naudojančioms įmonėms. AKL specialistai parengė sklandaus perėjimo nuo nelegalių komercinių prie atvirojo kodo programų metodiką. Tokia iniciatyva ne tik gerokai sumažintų programų "piratavimo" mastus, bet ir padėtų sukurti daug naujų darbo vietų.

Kviečiame paremti AKL iniciatyvą