Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

eVitaminai

Tikriausiai ne vienas, pažvelgęs į žmogų, kurio organizme trūksta tam tikrų medžiagų, gali pasakyti: „Jums reikia vitaminų“. O ką diagnozuotumėte nespėjančiam kartu su sparčiai besivystančiomis informacinėmis technologijomis, tobulėjančia žinių visuomene, kuriam trūksta elementarių žinių apie kompiuterius ir jų panaudojimą kasdienėje veikloje? Žinoma, jam trūksta „eVitaminų“.

eVitaminų projekto tikslas – įtakoti skaitmeninės atskirties mažinimą tarp Lietuvos didmiesčių ir miestų bei kaimų gyventojų, kelti jų kompiuterino raštingumo lygį, suteikiant žinias apie informacines technologijas.

Šiai dienai siūlome tokias eVitaminų grupes:

eVitaminai smulkiam ir vidutiniam verslui

eVitaminai savivaldos institucijoms

eVitaminai gyventojams ir vietos bendruomenėms

eVitaminai švietimui

eVitaminai visuomeninėms organizacijoms

Visuomeninė organizacija „Atviras kodas Lietuvai“, kartu su partneriu „Viae Ventus“ inicijuoja eVitaminų projektą ir kviečia suinteresuotas įmones burtis į konsorciumą prasmingos idėjos įgyvendinimui.

eVitaminų projektą ketiname vykdyti keliaudami po Lietuvos miestus. Tikslas yra aplankyti apie 40 rajonų centrų, kuriuose pravestume 3-jų dienų seminarus, susirasti partnerių ir juos parengti tiekti laisvų atviro kodo programų diegimo ir aptarnavimo paslaugas vietos gyventojams bei savivaldos institucijoms. Planuojamas vienerių metų projektas