Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Atviro kodo žodynų programa „OpenDict“

OpenDict logo

Visuomeninė organizacija „Atviras kodas Lietuvai“, bendradarbiaudama su gerai žinomo „winLED“ autorinių teisių valdytoja UAB „VTeX“ sukūrė laisvą (atviro kodo) žodynų programą, galinčią dirbti su atvirų formatų („DICT“, „TMX“, „Mova“, „Slowo“) žodynais bei „LED“ anglų-lietuvių, lietuvių–anglų, vokiečių–lietuvių, lietuvių–vokiečių kalbų žodynų priedais (įskiepiais).

Žodynų programa „OpenDict“ yra sukurta pagal atviro kodo (laisvų programų) principus ir gali būti laisvai (nemokamai) platinama, kopijuojama bei keičiama GPL licencijoje numatytais būdais. Licencijos tekstas yra sudėtinė programos dalis. Programos autoriai: Martynas Jocius ir Mantas Kriaučiūnas.

Programa „OpenDict“ gali naudoti licencines „LED“ žodynų duomenų bazes (įskiepius), kurių platinimo teisė priklauso UAB „VTeX“. Įskiepis yra licencinis ir gali būti naudojamas tik įsigijus licenciją, išskyrus žemiau paminėtus atvejus.

UAB „VTeX“ suteikia teisę (licenciją) Vilniaus miesto savivaldybei ir Vilniaus miesto biudžetinėms švietimo ir ugdymo įstaigoms naudotis „LED“ įskiepiais „OpenDict“ programoje neribotą laiką. Darbo vietų skaičius neribojamas. Programos diegimui darbo vietų skaičius taip pat neribojamas.

„OpenDict“ programa kartu su UAB „VTeX“ žodyno įskiepiais nemokamai naudotis turi teisę ir visi namų vartotojai. Valstybinės institucijos, komercinės ar viešosios struktūros tai gali daryti tik įsigiję įskiepių licencijas. Išimtis yra vartotojams, dirbantiems „Linux“ operacinėje sistemoje. Tokie vartotojai iki 2007 metų pabaigos gali nemokamai naudoti „Linux“ operacinei sistemai skirtą žodynų programą su minėtais įskiepiais.

Techninis „OpenDict“ aprašymas:

Žodynų programą „OpenDict“ galima parsisiųsti iš jos interneto svetainės, o LED žodynus – iš files.akl.lt serverio.