Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Fle3 (Future Learning Environment)
Fle3 http://fle3.uiah.fi/

Fle3 yra internetinis mokymuisi skirtas įrankis (computer supported collaborative learning, CSCL). Fle3 yra į darbui grupėje orientuota programa, kuri koncentruojasi ties žinių reiškimo kūrimu ir vystymu. Tai programa tiems, kurie mokosi bendradarbiaudami grupėse, patys kuria savo idėjas ir žinias diskusijų metu.

Fle3 turi tris mokymosi įrankius ir keletą administracinių. Patys Fle3 kūrėjai į šią programą žiūri kaip į dar vieną esminį mokymosi įrankį, kaip ir elektroninio pašto ar teksto redagavimo programa, kurių sukurta yra ir atviro kodo. Fle3 yra išversta į 14 kalbų, tarp jų ir lietuvių.

Mokytojams ir administratoriams Fle3 siūlo įrankius vadovauti vartotojams, vesti kursus, studijų projektus. Galimas Fle3 duomenų bazės eksportas ir importas į XML formatą (suderinamas su EML - Educational Modelling Language).

Fle3 turi stiprią pedagoginę pusę, programa sukurta nuolat tariantis su švietimo ekspertais, mokytojais bei studentais, tad atspindi mokymąsi, kuris reikalingas informacinėje visuomenėje. Yra parengtos gairės programos vartotojams. Galima išbandyti ir demo versiją.

Fle3 yra sukurta ir platinama pagal GPL licenciją. Programa sukurta „Zope“, naudojantis programavimo kalba „Python“. Ji veikia beveik visose operacinėse sistemose: „GNU/Linux“, „MacOS X“, „*BSD“, „MS Windows“. Čia rasite programos ekrano paveikslėlių.

Fle3 kuria Helsinkio menų ir dizaino universiteto laboratorija, kartu su Helsinio universiteto psichologijos padaliniu. Programos kūrimą parėmė Europos Komisijos IST programa.