Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Moodle (Modular Object Orentiered Distance Learning Environment)
Moodle http://moodle.org
http://moodle.projektas.lt

Distancinio mokymosi sistemos (DMS) sparčiai populiarėja. „Moodle“ - šiuo metu populiariausia iš GNU analogų. Ją kuria dėstytojas ir profesionalus programuotojas, kuris ilgą laiką buvo WebCT (tai komercinė DMS) prižiūrėtojas. Ir jam labai nepatiko, kad negali pritaikyti jos savo reikmėms. Taigi jis 1998 metais pradėjo „Moodle“ kūrimą :).

„Moodle“ remiasi socialinio konstruktyvizmo teorija, t.y. orientuojasi į žinių konstravimą mokiniams bendraujant tarpusavyje arba su dėstytoju.

Žinių fiksavimui bei patikrinimui naudojami:

Tam, kad būtų galima „Moodle“ naudoti įvairaus dinamiškumo kursuose, yra 3 kurso vedimo strategijos:

„Moodle“ pripažinta geriausia pedagoginiu aspektu tarp kitų distancinio mokymosi sistemų: [ 1] (Ctr+F "moodle"). Didžiausias patogumas - testai: http://www.gim.ktu.lt/~jurgis/. http://emilis.net/~jurgis/moodle/ - čia galite išbandyti bandomąją versiją Lietuvoje. Pažiūrėkite ir „Moodle“ flash intro. KTU magistrantas Jurgis Pralgauskas lietuvių kalba yra parengęs apžvalgą apie „Moodle“, kurią rasite čia.
„Moodle“ naudoja ir Klaipėdos universitetas ( http://vma.ku.lt/moodle/) bei Atviros Lietuvos fondas. Nuotolinio mokymo ir testavimo pavyzdžių taip pat rasite Informacinių technologijų mokymo centro svetainėje.