Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Rašybos tikrinimo programa „Ispell“

„Ispell“ yra rašybos tikrinimo paketas, skirtas atvirojo kodo programoms. Programa ir žodynas suderinamas su rašybos tikrinimo bibliotekomis, naudojamomis atviro kodo biuro programose: „OpenOffice“, „AbiWord“, „Mozilla“. Užtikrinama integracija su šiomis programomis „Windows“ ir „Linux“ platformose (Intel architektūros kompiuteriuose), o taip pat su programomis, sugebančiomis tikrinti rašybą naudojant „ispell“ programos programinę sąsają (Emacs, VIM, mutt).

Programos naudojamas žodynas yra suderintas su Dabartinės lietuvių kalbos žodyno (DLŽK) 2000 metų leidimu. Taip pat panaudoti ir atviro kodo „ispell-lt“ projekto 2000—2003 metais surinkti žodžiai, kurių nėra DLKŽ, dažniau pasitaikantys mokslinėje, techninėje, bei šnekamojoje kalboje. Į žodyną nebuvo įtaukti pasenę bei tarmiški žodžiai. Be DLKŽ, žodyno sudarymui buvo naudojama Dabartinės lietuvių kalbos gramatika, 1996 m. leidimas, iš kurios buvo paimtos uždaros žodžių klasės: prielinksniai, dalelytės, jungtukai, skaitvardžiai bei įvardžiai, o taip pat kai kurie prieveiksmiai.

Iš viso žodyne yra 106164 žodžiai bendrai, skaičiuojant lietuviškus ir tarptautinius. Lietuvių kalbos žodyną ir žodžių kaitybos taisykles parengė Ramūnas Lukaševičius ir Albertas Agejevas.

Naujausią programos versiją galite atsisiųsti iš http://ftp.akl.lt/ispell-lt/. Pateiktame archyve yra žodynai bei instrukcijos vartotojui. Instrukcijas pateikia ir „OpenOffice“ lokalizavimo komanda savo tinklalapyje.

Taip pat galite prisijungti ir prie „ispell-lt“ projekto diskusijų forumo.