Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Biuro paketas „OpenOffice.org“
www.openoffice.lt www.openoffice.org OpenOffice.org

Multiplatforminis paketas suderinamas su „MS-Office“ bylų formatais. Paketas susideda iš:

„OpenOffice“ gali visiškai pakeisti „MS-Office“ programas. Pilnai palaikomas lietuviškas raštas. Yra įvairių kalbų (anglų, vokiečių, rusų, lietuvių, lenkų ir kt.) rašybos tikrinimas bei automatinis perkėlimas. OpenOffice biuro paketas turi daug naudingų galimybių, pvz., integruotą exportavimą į PDF formatą, galimybė išsaugoti grafinę bylą SWF (Macromedia Flash) formatu, „Macro Recorder“ ir t.t. Naujausia versija yra 2.0 beta, kurioje yra daug naujų galimybių, pvz patogi duomenų bazių programa, ištaisyta daug klaidų, pagerintas suderinamumas su paplitusiais komerciniais dokumentų formatais.

Lietuviškas „OpenOffice“ puslapis yra http://www.openoffice.lt. Jame rasite OpenOffice paketą išverstą į lietuvių kalbą, atsakymus į dažnai užduodamus klausimus (FAQ), naudotojų forumus el.paštu, dokumentaciją bei knygų apie OpenOffice aprašymus, dokumentų šablonus lietuvių kalba, naudingų nuorodų ir daug kitos reikalingos informacijos.

Minimalūs reikalavimai kompiuteriui: daugiau nei 32 MB (dirbant su „WinME“, „Win2000“, „WinXP“ - daugiau nei 64 MB) operatyviosios atminties (RAM); Pentium 133, ne mažiau kaip 150 MB laisvos vietos kietajame diske.

Norint įdiegti „OpenOffice.org“ paketą į „Windows OS“, reikia išarchyvuoti bylą „OOo_Win32Intel_install.zip“ ir paleisti bylą „setup.exe“. Toliau vadovaukitės įdiegimo programos nurodymais. Daugiau apie diegimą galima sužinoti iš „README“ bei „Installation_Guide“ dokumentų. Rašybos tikrinimo įrankių įdiegimo instrukcijas rasite http://www.openoffice.lt.

„OpenoOffice.org“ programų vertimo į lietuvių kalbą darbo grupės tinklalapis yra http://aldona.mii.lt/pms/lok/openoffice/.

Čia galite paskaityti apžvalgą apie „OpenOffice 1.1“ ir jo palyginimą su „MS Office“ savybių ir kainų atžvilgiais (straipsnis anglų kalba). Taip pat yra keletas aprašymų, pvz., kaip susikurti biudžeto skaičiuoklę su Calc, kaip susitvarkyti asmeninę informaciją su Calc arba kaip parašyti naujienų laišką su Writer, kaip integruoti Writer į verslą. Visi šie straipsniai yra anglų kalba. Taip pat paskaitykite straipsnį, kodėl, kada ir kaip verta naudoti stilius.
Lietuvių kalba dokumentaciją atsisiųskite iš IVPK tinklapio. Čia rasite PDF bylas ne tik apie „OpenOffice“, bet ir apie interneto programų rinkinį „Mozilla“.

Dar keletas naudingų nuorodų anglų kalba: „OpenOffice“ How-to dokumentai, Unofficial OpenOffice Hacker's guide.