Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

ABĖCĖLINIS FIRMŲ SĄRAŠAS


Baltijos kompiuterių akademija

Baltijos kompiuterių akademija („MicroLink“)

IT specialistų ir vartotojų informacinių technologijų mokymai ir testavimas.

Šeimyniškių 1A, LT-2005 Vilnius
Tel. (8-5) 278 05 00
Faks. (8-5) 278 05 01

El. paštas bka@microlink.lt
Interneto adresas http://www.bka.lt

Apie Baltijos kompiuterių akademiją

Baltijos kompiuterių akademija (BKA) yra didžiausios Baltijos šalyse informacinių technologijų bendrovės „MicroLink“ mokymo centras, rengiantis informacinių technologijų mokymus ir testavimą IT specialistams ir vartotojams.

BKA turi beveik dešimties metų patirtį teikiant mokymus pagal žymiausių kompanijų autorizacijas. Šiandien „MicroLink“ kompiuterinių mokymų padaliniai veikia Lietuvoje ir Latvijoje. Aukšta BKA mokymų kokybė užtikrinama bendradarbiaujant su tarptautiniu lygiu pripažintą IT kvalifikaciją ir didelę praktinę patirtį turinčiais dėstytojais iš Lietuvos, Latvijos bei kitų šalių. Dauguma stambių ir vidutinių Lietuvos įmonių bei valstybinių institucijų yra tarp BKA mokymo klientų. 2003 m. BKA tapo atestuotu valstybės tarnautojų mokymo centru.

Baltijos kompiuterių akademijos misija – suteikti kokybiškus ir atestuotus mokymus informacinių technologijų specialistams ir vadovams pažangiausių IT produktų ir technologijų srityje.

Baltijos kompiuterių akademijos mokymų ir testavimo paslaugos

BKA organizuoja mokymus IT specialistų rengimui tarptautiniu lygiu pripažįstamoms sertifikacijoms gauti. Taip pat - kompiuterinio raštingumo mokymus vartotojams pagal Europos Kompiuterių Vartotojų Pažymėjimo (ECDL) programą. Šiais metais akademija pradėjo siūlyti mokymus didelį potencialą Lietuvoje turinčiomis atvirojo kodo ofiso programomis. BKA siūlo kompiuterinio raštingumo kursus atvirojo kodo ofiso programų pagrindu (“OpenOffice”, “Conquer”, “Mozilla”) tiek pradedantiems, tiek patyrusiems kompiuterinių programų vartotojams, norintiems pradėti naudoti ar pereiti prie atvirojo kodo programinės įrangos.

Nuo 2001 metų Baltijos kompiuterių akademija teikia mokymus „Linux“ programomis. Autorizuoti „Linux“ kursai yra parengti pagal „ProsoftTraining“ mokymų medžiagą, paruošiančią specialistus Linux Professional Institute testams.

BKA klientai gali įgyti beveik visus tarptautiniu lygiu pripažįstamus IT programų sertifikatus. Baltijos kompiuterių akademija taip pat yra atestuotas ECDL testavimo centras.

Baltijos kompiuterių akademijos mokymo priemonės bei įranga atitinka aukščiausius sertifikuotų mokymo centrų reikalavimus. Dėstant yra naudojama sertifikuoto mokymo partnerio statusą suteikiančių kompanijų paruošta dėstymo metodika ir mokymo medžiaga.BMS sprendimai

UAB „BMS sprendimai“

„Linux“ serverių ir informacinių sistemų diegimas bei priežiūra.

Goštauto g. 11, LT-2600 Vilnius
Tel. (8-5) 261 71 01
Savanorių pr. 66-230, LT-3000 Kaunas
Tel. (8-37) 75 10 28
Minijos g. 2, LT-5800 Klaipėda
Tel. (8-46) 38 33 33

El. paštas sprendimai@bms.lt
Interneto adresas http://www.bms-sprendimai.lt


Pagrindinė UAB „BMS sprendimai“ veikla

UAB „BMS sprendimai“ teikia IT sistemų priežiūros paslaugas - sprendžia visas problemas, susijusias su klientų kompiuteriais, tinklais bei serveriais. Tai leidžia klientams koncentruotis savo veiklos srityje, nesirūpinant techniniais informacinės sistemos aspektais. Patirtis ir geriausios praktikos pritaikymas leidžia tikėtis gerų rezultatų.

Kita svarbi veiklos kryptis – atviro kodo serverių sprendimai. Dažniausiai yra siūloma „Linux“ operacinė sistema. Taip sukuriami funkcionalūs, lankstūs bei patikimi web, pašto ar failų serveriai. Jie gali būti geras pagrindas naujai informacinei sistemai. Taip pat nesunkiai integruojasi į jau esamas informacines sistemas.UAB „Bona Mens“ - Linux sprendimai

UAB „Bona Mens“

Web dizainas bei puslapiai, interneto projektai, laisva (atviro kodo) programinė įranga verslui, „Linux“, „Mac OS“ operacinės sistemos, „OpenOffice.org“ biuro paketas, „Linux“ darbo vietų bei serverių priežiūra. Konsultavimas, aptarnavimas ir kitos paslaugos.
Prekyba kompiuteriais - čia galite nusipirkti naują ar atnaujintą (refurbished) kompiuterį su Linux operacine sistema

Konsultuoja norinčius įsigyti nešiojamą, internetinį ar stacionarų kompiuterį, padeda pasirinkti geriausią variantą iš geriausių gamintojų - Dell, HP, Lenovo, Samsung, Asus ir kt.

Kaunas, Vilnius, Kėdainiai
Tel. +370-657-81311 ; +370-614-53085

El. paštas: info@bonamens.lt paslaugos@openoffice.lt
Interneto adresai: www.bonamens.lt, www.tinklas.eu


Lema

UAB „Lema“

Tradicinių ir bevielių duomenų perdavimo tinklų projektavimas, diegimas, aptarnavimas, stebėjimas ir valdymas, balso telefonijos integracija. Sprendimų ir programinės įrangos kūrimas ir diegimas „Linux“ ir atviro kodo aplinkoje.

P.Vileišio g. 18, 1 korp., LT-2055 Vilnius
Tel. (8-5) 270 95 55
Faks. (8-5) 270 95 31

El. paštas info@lema.lt
Interneto adresas http://www.lema.lt


UAB „Lema“ pagal savo veiklą yra suskirstyta į sektorius pagal produktų ir paslaugų grupes:

Duomenų perdavimo tinklų projektavimas ir diegimas. Sektorius dirba nuo 1995 metų. Ši veikla prasidėjo nuo paprastų „Motorola“ duomenų perdavimo produktų (modemų) pardavimo ir išsivystė iki dalyvavimo dideliuose projektuose, apimančiuose visą šalies teritoriją. Tokiuose projektuose dirbama kartu su licenzijuotais telekomunikacinių paslaugų tiekėjais (Lietuvos Telekomas). Klientai – Vyriausybės struktūros, stambios, filialų tinklą turinčios įmonės, bankai. Sektoriaus produktai ir paslaugos – duomenų perdavimo tinklų projektavimas, diegimas, aptarnavimas, stebėjimas ir valdymas. Balso telefonijos integracija.

„UNIX“/„Linux“ ir atviro kodo aplinkoje sprendimų kūrimas ir diegimas. Įmonė parduoda, instaliuoja bei prižiūri UNIX/Linux serverius ir įvairius sprendimus bei programinę įrangą. Grupės užduotis – įsitvirtinti „Linux“ ir atviro kodo sistemų diegimo ir palaikymo rinkos nišoje, kurti programinę įrangą.

Bevielio ryšio duomenų perdavimo įranga. Diegiant bevielius tinklus, šalia AVAYA (anksčiau Lucent Technologies) įrangos yra integruojamas ir UAB „Lema“ sukurtas bei gaminamas bevielio ryšio maršrutizatorius „Lema Bridge“, kuris valdo ir paskirsto duomenų srautus, užtikrina duomenų apsaugą ir t.t. Bevielių tinklų srityje glaudžiai bendradarbiaujama su akademiniu tinklu „Litnet“, tiekiančiu interneto paslaugas Lietuvos švietimo, mokslo ir kultūros įstaigoms ir organizacijoms. Šiuo metu Lietuvoje yra apie 800 firmos įrengtų bevielio duomenų perdavimo taškų.

Duomenų perdavimo tinklų stebėjimo ir valdymo paslaugos. Teikiamos vartotojų duomenų perdavimo tinklų priežiūros paslaugos užtikrina tinklo veikimo patikimumą, savalaikį gedimų nustatymą ir šalinimą, duomenų srautų apskaitos ir statistinės informacijos pateikimą ir pan.Optineto sistemos

UAB „Optineto sistemos“

Kompleksiniai sprendimai informacinių technologijų srityje. Integruotų telekomunikacinių ir duomenų perdavimo tinklų projektavimas ir įrengimas.

Goštauto g. 12-140, LT-2000 Vilnius
Tel. (8-5) 268 57 40
Faks. (8-5) 268 57 39

El. paštas optinetas@biuras.lt
Interneto adresas http://www.biuras.lt


Patikimi sprendimai

UAB „Patikimi sprendimai“

Atviro kodo IT sprendimai: interneto sprendimai, kompiuteriniai tinklai, atviro kodo sistemos, apsaugos sistemos.

Linkmenų g. 28, LT-2600 Vilnius
Tel./faks. (8-5) 275 00 79
Mob. tel.: (8-652) 915 35, (8-652) 995 73

El. paštas info@patikimi.lt
Interneto adresas http://www.patikimi.lt


UAB „Patikimi sprendimai“ veikla

Interneto sprendimai: interneto svetainių kūrimas, priežiūra bei aptarnavimas; serverių pardavimas, įrengimas bei priežiūra; atviro kodo, interneto aplinkoje veikianti programinė įranga; interneto vardų zonų registravimas, nutolusių tinklų (VPN) sujungimas, duomenų bazių kūrimas.

Kompiuteriniai tinklai: laidiniai ir bevieliai; serveriai; interneto prijungimas.

Atviro kodo sistemos: diegia ir prižiūri „Unix“, „Linux“ serverius; diegia ir prižiūri „Linux“ biuro darbo vietas; kuria, diegia ir prižiūri atviro kodo informacines sistemas; konsultuoja atviro kodo klausimais.

Apsaugos sistemos: kompiuterių, kompiuterinių tinklų apsaugos bei antivirusinės sistemos; apsaugos nuo įsilaužimo; priešgaisrinės apsaugos; įeigos kontrolės; vaizdo stebėjimo sistemos (tinklo kameros, video serveriai).

Apie UAB „Patikimi sprendimai“

„Patikimi sprendimai“ - stipri, vieninga bei kompetentinga bendraminčių komanda, kuri kryptingai siekia užsibrėžto tikslo, teikdama informacinių technologijų paslaugas.

„Patikimų sprendimų“ darbuotojai, dirbdami savo mėgstamą ir įdomų darbą, siekia darbo efektyvumo ir produktyvumo, sprendimų originalumo, patikimumo bei paslaugų kokybės gerinimo rezultatų, kurie jau džiugina mūsų klientus ir mus pačius.

UAB „Patikimi sprendimai“ darbuotojai atvyksta ir nemokamai konsultuoja klientus rūpimais klausimais.Sisteminio administravimo technologijos

„Sisteminio administravimo technologijos“

Kompleksiškas IT sprendimų diegimas ir priežiūra.

Antakalnio g. 66-13, LT-2055 Vilnius
Tel. (8-5) 268 56 05
Faks. (8-5) 26 856 06

El. paštas: sat@svedas.net
Interneto adresas http://www.svedas.net

Programinės bei aparatinės kompiuterių įrangos diegimas, priežiūra:Virtualūs sprendimai

UAB „Virtualūs sprendimai“

Web dizainas, Interneto projektai, atviro kodo programinė įranga, „Linux“ operacinė sistema. Aptarnavimas, paslaugos.

P. Vileišio g. 18, 1 korp., LT-2055 Vilnius
Tel.: (8-5) 234 34 85, (8-5) 242 93 34
Mob. tel. (8-682) 275 75

El. paštas info@vsprendimai.lt
Interneto adresai: http://www.vsprendimai.lt, http://www.sprendimai.org


Apie UAB „Virtualūs sprendimai“

UAB „Virtualūs sprendimai“ įsikūrė 2002-ųjų vasarą. Per šiuos neilgus gyvavimo metus jau spėjo įgyvendinti nemažai projektų (www.mandrake.lt, Testų kūrimo ir valdymo sistema). Įmonės klientais tapo tokios įmonės kaip turizmo agentūrų tinklas „West Express“, UAB „EUROCOM“ ir kitos.

UAB „Virtualūs sprendimai“ paslaugos

UAB „Virtualūs sprendimai“ klientams siūlo ne tik kokybiškus komercinius produktus (turinio valdymo sistemas, specialios paskirties produktus), bet ir atviro kodo sprendimus verslui, mokslui, ofisui ar pramogai.

Ypatingai didelis dėmesys skiriamas Interneto ar Intraneto projektams įgyvendinti, kadangi įmonės specialistai mano, jog geriausius darbo rezultatus galima pasiekti tik dirbant grupėje. Todėl šiuo metu toliau įgyvendina atviro kodo tokius projektus kaip more.groupware (sistema skirta verslo valdymui, http://mgw.sprendimai.org) ar Testų kūrimo ir valdymo sistema (produktas skirtas mokymo įstaigoms, http://www.sprendimai.org/tkvs).

Įmonė ir toliau planuoja aktyviai dalyvauti atviro kodo veikloje, stengdamasi pateikti klientui kokybiškus, atviro kodo sprendimus klientų poreikiams patenkinti.