Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Nuorodos į įvairias studijas ir analizes bei pagalbą

www.dwheeler.com - Why Open Source Software / Free Software (OSS/FS)? Look at the Numbers!
David A. Wheeler nuolat atnaujinama studija apie atviro kodo programas. Palyginimas su komercinėmis operacinėmis sistemomis ir programine įranga. Analizė įvairiais pjūviai. Nuorodos į kituose puslapiuose pateikiamas analizes.

www.linuxmigration.com - Informacija ir pagalba migravimui prie „Linux“
Tai „Linux Migration“ kompanijos puslapis, tačiau jame nemažai naudingos informacijos apie „Linux“ distribucijas ir įvairius atviro kodo produktus, kaip Microsoft Exchange alternatyvos ir kt.

Migravimo gairės - IDA Atviro kodo migravimo gairės
Europos Komisijos iniciatyvos IDA (Interchange of Data between Administrations) parengtos gairės ES šalims. Gairės skirtos padėti viešosioms administracijoms spręsti, ar pereiti prie atviro kodo programų, ir kokiu būdu pereiti, išaiškinant tai techniniais terminais. Gairės paremtos praktine patirtimi.

Migravimo gairės - Vokietijos Atviro kodo migravimo gairės
Vokietijos parengtos migravimo gairės, skirtos viešajam sektoriui. Šiame vadove nėra rekomendacijų rinktis atviro kodo ar nuosavybinę programinę įrangą. Tikslas yra skatinti atvirų standartų taikymą bei naudoti įvairią programinę įrangą viešajame sektoriuje.

Open Source Observatory - Atvirojo kodo apžvalgininkas
Tai Europos Komisijos iniciatyvos IDA (Interchange of Data between Administrations) nauja paslauga - trumpai apie atvirojo kodo programas, terminų žodynėlis, renginių kalendorius, naujienos, dokumentacija, projektų studijos, įvairi medžiaga IT strategams ir praktikams apie sėkmingai ir nesėkmingai įgyvendintus projektus, kt.

www3.gartner.com - Gartner studijos - Žvilgsnis į Microsoft alternatyvas
Įvairios studijos, analizės, straipsniai dėl atviro kodo programų naudojimo.