Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Išleista laisvo žaidimo „Mūšis dėl Vesnoto“ 1.10 versija

Strateginio žaidimo „Mūšis dėl Vesnoto“ kūrėjų komanda didžiuodamasi išleido 1.10 versiją. Naujos laidos kūrimas bei tobulinimas truko beveik 2 metus. „Mūšis dėl Vesnoto“ – tai populiarus laisvas (atviro kodo) pažingsninės strategijos (ėjimai daromi paeiliui) ir taktikos žaidimas su fantastine tema ir vaidmenų žaidimo elementais. Žaidimas išverstas į lietuvių, rusų, lenkų bei kitas kalbas, todėl jį žaisti gali ir nemokantys angliškai. „Mūšį dėl Vesnoto“ galima žaisti ir keliems žmonėms prie vieno kompiuterio, taip pat internetu, o pradedantiesiems ypač patiks įdomūs bei lengvai suprantami apmokymai (tutorial).

Kas naujo Wesnoth 1.10 laidoje

„Google programavimo vasaros“ 2010 ir 2011 projektų dėka atsirado nauja planavimo su interaktyvia lenta sistema, padedanti susikurti kovos planus vizualiai planuojant samdymą, judėjimą, atakas ir t.t. Ji netgi leidžia dalintis kuriamais planais su sąjungininkais daugelio žaidėjų žaidime.

Buvo sukurti nauji vietovių tipai, o daugelis jau esamų buvo perpieštos ar atnaujintos, įskaitant ugnikalnius, animuotą vandenį, naujus papuošimus ir pilnai perpieštas pievas – Vesnoto mūšio laukas dabar daug gražesnis.

Daugelis dalinių, tokių kaip ropliai, dabar turi naujas stovėjimo animacijas. Kartu su nauju animuotu vandeniu, tai padeda įkvėpti gyvenimą į anksčiau beveik nejudantį mūšio lauką.

1.10 laidoje rasite visiškai perdarytą senosios Šiauriečių temos versiją, taip pat du naujus takelius: Mūšio epika ir Miško šventovė.

Sukurta nauja kampanija, Negyvas vanduo; joje žaidžiate jaunu vandeniu – savo karalystės sosto įpėdiniu; jūsų užduotis yra atremti zombių invaziją ir išgelbėti savo tautą.

Dauguma esamų kampanijų buvo daugiau ar mažiau atnaujintos ir patobulintos. Pavyzdžiui, perrašytas Pasakojimo apie du brolius siužetas, o keli Vesmeros legendos scenarijai perdaryti taip, kad žaidimas būtų dinamiškesnis ir turėtų geresnę mechaniką.

Daugelio žaidėjų žaidimas

Pridėta keletas naujų žemėlapių: Eterio nasrai, Arkanklavos citadelė, Tūkstančio geluonių įgula ir Ugnikalnis. Kiti žemėlapiai buvo atnaujinti ir pabalansuoti, pilnai išnaudojant naujus vietovių tipus.

Kiti patobulinimai

Apšvietimo sistema dabar gali įvairias sritis apšviesti skirtingai, kad būtų geriau parodyti paros laiko efektai, ir, pavyzdžiui, urvus palikti tamsius dienos bėgyje.

Kad padėtume jums greitai atpažinti sulėtintus dalinius, dabar jie nuspalvinti žydrai.

Išsamesnę informaciją bei atsisiuntimus rasite „Mūšio dėl Vesnoto“ 1.10 (ir ankstesnių laidų) apžvalga lietuviškai.
Baltix GNU/Linux saugyklose jau yra „Mūšio dėl Vesnoto“ naujausia laida, todėl Baltix operacinės sistemos naudotojams užtenka „Programų centre“ surasti wesnoth-1.10 ir paspausti „Įdiegti“ :)

Ačiū visiems Wesnoth žaidimo kūrėjams bei vertėjams į lietuvių kalbą - Vytautui Šalteniui, Andriui Štikonai ir kitiems už pasiaukojamą darbą!


Kitos naujienos