Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

VU radijo stotis „Start FM“ naudoja tik atviro kodo programinę įrangą

[2009-11-12 | Jaro ]

Vilniaus universiteto radijas „Start FM“ (VUR SFM) nuo šiol gali vadintis ne tik nepriklausomos muzikos transliacijų pradininku Lietuvoje. Po vasarą trukusių sistemos testavimo ir derinimo darbų radijo stotis tapo pirmuoju eterio bangų radiju Lietuvoje, transliacijoms naudojančiu tik atviro kodo programinę įrangą.

Perėjimas prie nemokamos – atviros programinės įrangos buvo viena pagrindinių stoties technologinės reformos dalių. Tai leido gerokai praplėsti funkcionalumo – garso kokybės, sistemos stabilumo ir radijo eterio valdymo patogumo – rodiklių ribas. „Radijas iš tiesų yra nepriklausomas ir „nepririštas“ net ir prie studijos. Aukštos kokybės radijo eterio transliacijas sugebame rengti iš bet kurios pasaulio vietos. Pagaliau galime drąsiai pareikšti, kad radijas yra atviras, inovatyvus ir tikrai nemokamas. Esame universiteto bendruomenė: mokomės, tobulėjame – mokame! Išsikeltas užduotis sugebame atlikti su minimaliais laiko bei žmogiškaisiais ištekliais ir dar mažesnėmis sąnaudomis“, – kalbėjo radijo stoties informacinių technologijų palaikymo ir plėtros projektų vadovas Alfredas Beinartas.

Naujoji radijo stoties eterio valdymo sistema veikia Linux ir Unix operacinių sistemų šeimų terpėje ir naudoja Rivendellaudio.org bendruomenės plėtojamą ir palaikomą radijo transliacijų automatizavimo sistemą. Radijo stoties „Start FM“ komanda džiaugiasi, kad žengtas žingsnis padeda populiarinti atvirą kodą ir siekti pagrindinio aukštojo mokslo tikslo – darnios, mąstančios ir atviros žinių visuomenės kūrimo šalyje ir pasaulyje.

Vilniaus universiteto radijas „Start FM“ – pirmoji nekomercinė ir vienintelė tik nepriklausomą muziką grojanti radijo stotis Lietuvoje, girdima 94,2 MHz FM dažniu Vilniuje ir internetu – www.startfm.lt


Kitos naujienos