Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Sun perka MySQL

[2008-01-18 | Mykolas Okulič-Kazarinas ]

Už milijardą dolerių korporacija Sun Microsystems įsigyja švedų akcinę bendrovę MySQL, kuriančią laisvai platinamą duomenų bazių valdymo sistemą (DBVS). Juokaujama, kad korporacija Sun perka raidę "M" žodyje "LAMP".

Žr. Sun to Acquire MySQL, delfi.lt apie tai.

Nuo interneto bumo pradžios MySQL yra pagrindinė nebrangių projektų DBVS. Pastaruosius metus ji atėjo ir į brangių DBVS rinką, aktyviai konkuruoja su nuosavybiniu jos analogu Oracle. MySQL sėkmingai naudoja Vikipedija, Nokia, Google ir kitos stambios paskirstytosios sistemos.

Specialistai susirūpino ar Sun neatsisakys palaikyti PostgreSQL. Tačiau yra žinių, kad toliau gyvuos abi DBVS. Žr. komentuoja Josh Berkus (PostgreSQL komandos narys).

Pastarosiomis dienomis internetas dūzgia nuo šios žinios. Taip pat žr. (angliškai): blogs.mysql.com/kaj/2008/01/16/talking-to-mysql-founders-monty-and-david-on-sun/, Associated Press pranešimas, krow.livejournal.com/576164.html, feedblog.org/2008/01/16/sun-buys-mysql-good-call/, news.yahoo.com/s/infoworld/20080116/tc_infoworld/94640, Rod Johnson on Oracle/BEA and Sun/MySQL.

Šis tas vokiškai: Sun Microsystems kauft MySQL AB.

Bei rusiškai: Создатели Java купят MySQL, SUN приобретает MySQL, Sun Microsystems объявила о покупке MySQL AB.

Laisvoji programinė įranga tampa vis reikšmingesnė pasaulio ekonomikai. Tai patvirtina ir suderėta AB MySQL kaina. Gaila, kad mūsų universitetai dar to nemato. Gyvename tarsi praėjusiame amžiuje, už šimtus tūkstančių litų perkame nuosavybinę programinę įrangą ir neparodome studentams kelio į laisvę. Malonu, kad ne visi specialistai pasiduoda spaudimui. Ir Lietuvoje laisvoji programinė įranga ne tik plačiai naudojama, bet ir kuriama.


Kitos naujienos