Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Prancūzijos valdžia pereina prie Ubuntu Linux

[2007-03-17 | Kristina Kudriašova ]

Prancūzijos Nacionalinė Asamblėja nusprendė atsisakyti Windows atvirojo kodo programų naudai. Jau birželį Nacionalinės Asamblėjos atstovai dirbs su 1154 naujų kompiuterių su Ubuntu Linux.

Ubuntu kompiuterius į Asamblėją pristatys dvi kompanijos: Linagora ir Unilog. Buvo svarstoma kandidatūra žinomos prancūzų kompanijos Mandriva, tačiau pasirinktos buvo būtent tos kompanijos: Lingora – sistemų integracija, paremta atviruoju kodu, Unilog – tarptautinės kompanijos LogicaCMG Prancūzijos skyrius, užsiimantis IT konsultacijomis bei sistemų integracija (Unilog taip pat žymi tuo, jog padėjo Vokietijos vyriausybei Miunchene pravesti perėjimą prie Linux).

Planuojama, jog Nacionalinės Asamblėjos atstovai Ubuntu Linux operacinėje sistemoje naudos tokias programas kaip biuro paketą OpenOffice.org, interneto naršyklę Firefox bei pašto programą Thunderbird.

Richard Cazenave bei Bernard Carayon, kurie palaikė AK idėją Asamblėjoje, žodžiais, šis sprendimas buvo priimtas Prancūzijos, nes jis leidžia Prancūzijos ir Europos naudotojams pasiekti mažesnio išlaidų ir didesnio naudos lygio.

Daugiau: desktoplinux.com

Šaltinis: headlines.ru


Kitos naujienos