Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Atvirųjų standartų taikymas vyriausybėje: problema ar sprendimas?

[2006-10-27 | Kristina Kudriašova ]

Asociacija „Atviras kodas Lietuvai" parodos „Infobalt'2006" lankytojus spalio 18 d. pakvietė į seminarą – diskusiją „Ar vyriausybė gali būti atviresnė? Atvirųjų standartų taikymas".

Apie atviras programas ir atvirus standartus diskutuota ne pirmą kartą. Parodos „Infobalt'2006" metu vykusioje konferencijoje akcentuojama buvo tai, kokią naudą vartotojai, vyriausybės, mažos įmonės ir tarptautinės korporacijos gali turėti iš atvirųjų standartų taikymo informacinėse technologijose.

Į AKL organizuotą seminarą atvyko stambioje tarptautinėje IT korporacijoje SUN Microsystems regiono vykdančiojo direktoriaus pareigas užimantis Jarmo Kuusivuori. Svečias savo pranešime papasakojo, kaip ilgalaikes strategijas turinčios didžiosios verslo įmonės dalyvauja atvirųjų standartų ir laisvųjų produktų kūrime. Seminare aktyviai diskutuota apie atvirųjų standartų teikiamus privalumus, pavyzdžiui, apie neseniai patvirtintą bei jau plačiai palaikomą OpenDocument laisvą dokumento formatą.

Fanatiški laisvosios rinkos gynėjai bandė teigti, kad siūlymas valstybės institucijoms naudoti atvirąją programinę įrangą pažeistų konkurenciją, esą neatitinka technologinio neutralumo. Šį teiginį lengvai atrėmė specialistai, paaiškinę, kad licencija nėra technologija.


Kitos naujienos