Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

OSI bando sutvarkyti atviro kodo licencijas

[2006-08-23 | Kristina Kudriašova ]

Vystymo komitetas prie Atviro kodo iniciatyvos (OSI Proliferation Committee) publikavo pirmąjį pranešimo variantą apie būtinybę išspręsti licencijavimo painiavą. Siūloma visas licencijas suskirstyti į tris kategorijas.

Į pirmąją kategoriją pateks populiarios licencijos, naudojamos didelių bendrijų. Antroji apims specialios paskirties licencijas, o trečioji – retai naudojamas, besikartojančias bei netinkančias į pirmas dvi grupes. OSI taip pat siūlo padalinti licencijas į „labiau mėsgtamas OSI“ ir tas, kurios organizacijos nuomone turėtų būti ateityje panaikintos. Pati OSI negali turėti įtakos kūrėjų pasirenkamai licencijai.

Į pirmąją kategoriją įeis licencijos Apache, GPL, Mozilla Public Licence ir Common Development and Distribution Licence (CDDL), sukurta kompanijos Sun projektui OpenSolaris. Licencijoms su specialia paskirtimi laikomos tos, kurios išleidžiamos mokslo, vyriausybės įstaigų bei testavimams.

GPL (General Public Licence) palaikanti bendruomenė mano, kad būtina palikti tik vieną – jų – licenciją. GPL šalininkų nuomone, atviro kodo licencijavimo modelių įvairovė sukuria nereikalingus konfliktus bendruomenėje naudojant programas.

Šaltinis: Cnews.ru


Kitos naujienos