Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Oracle atiduos AJAX sąsają atviro kodo bendruomenei

[2006-05-19 | Kristina ]

Oracle pažadėjo perduoti savo naudotojo sąsajos techniką atviro kodo bendruomenei. Kompanijos atstovas pareiškė tai San Francisko JavaOne konferencijoje gegužės 17-ąją, tą pačią dieną, kai Sun pažadėjo atverti Java išeities tekstus.

Oracle pateiks AJAX sąsajos komponentų rinkinį per kelis artimiausius mėnesius. Programuotojai galės juos naudoti savo tinklalapiuose prisijungimui prie duomenų šaltinių, daugiausia duomenų bazių. Kompanija integravo AJAX su JavaServer technologija, dėl ko atsirado galimybė naudoti sąsają darbui su serverių priedais be jokio papildomo kodo. „Java, atviras kodas ir scenarijų kalbos – pagrindiniai elementai naujos kartos tinklo papildiniams kurti“, - sakė Oracle pagrindinis tarpinės PĮ projektuotojas Ted Farrell.

Oracle taipogi planuoja palaikyti atviro kodo scenarijų Groovy, Grails ir kitų bendruomenes, bei naują specifikaciją JSR-223, leidžiančią naudoti scenarijų kalbas Groovy, PHP ir Grails serverių papildiniams Java.

AJAX – asinchroninė JavaScript ir XML – technologija, leidžianti kurti tinklalapius su interaktyviai atsinaujinančiomis komponentėmis ir nereikalaijanti perkrauti viso tinklalapio iš serverio. AJAX puslapiai tuomet nesiskiria nuo sąsajų papildinių, esančių lokaliame kompiuteryje, bei yra nutolusio darbo su papildiniais per interneto naršyklę pagrindas.Šaltinis: http://citcity.ru/12470/


Kitos naujienos