Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

IVPK iniciatyva Laisvės alėjoje Kaune ir Laisvės prospekte Vilniuje esančios įstaigos privalės naudoti laisvą programinę įrangą !

[2006-04-01 | Mantas Kriaučiūnas ]
Siekiant išlaisvinti Lietuvos piliečius iš vienos JAV IT kompanijos priklausomybės Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės iniciatyva buvo priimtas LR Vyriausybės nutarimas, pagal kurį Laisvės alėjoje Kaune ir Laisvės prospekte Vilniuje esančios įstaigos privalės naudoti tik laisvą (atviro kodo) programinę įrangą !
Šis pažangus LR vyriausybės žingsnis iškart susilaukė didžiulio pasipriešinimo iš minėtai JAV IT kompanijai pavaldžių įmonių bei neaiškia veikla užsiimančių "verslo" programinės įrangos asociacijų.
Kai kurios Lietuvoje veikiančios ir pagrinde vien JAV IT kompanijų produkcija prekiaujančios įmonės teigia, kad vertimas naudoti laisvą programinę įrangą žlugdo (jų) verslą, pridurdamos, kad joms būtų per sudėtinga persiorientuoti iš perpardavinėtojų į paslaugas teikiančias įmones.
Nutarimas įsigalioja nuo balandžio 1 dienos. Įmonėms bei institucijoms, esančioms Laisvės alėjoje Kaune bei Laisvės prospekte Vilniuje ir naudojančioms ne vien laisvą programinę įrangą bus privalu per 1 mėnesį pakeisti visą nuosavybinę programinę įrangą į laisvą arba persikelti į kitas vietas, kad nediskredituoti Laisvės vardo.

Kitos naujienos