Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Anglijos Bristolio municipalitetas iškeitė MS Office į atviro kodo pagrindu sukurtas programas

[2004-11-17]
Didžiosios Britanijos Bristolio miesto municipaliteto 5000 vartotojų kompiuteriuose MS Office, Corel Word Perfect bei Lotus 1-2-3 pakeista į atviro kodo OpenOffice programinės įrangos pagrindu sukurtą StarOffice 7.
Vietos valdžia paskaičiavo, kad šis perėjimas padės sutaupyti apie 1.4 milijono svarų sterlingų (7 milijonų litų) per ateinančius 5 metus.
Šiuo projektu siekiama ne tik sutaupyti pinigų, bet ir užtikrinti efektyvesnį programinės įrangos panaudojimą tarp departamentų bei tarnybų, dabar naudojančių įvairius produktus.
Tarybos narys John Bees, atsakingas už svarbiausių tarnybų palaikymą, pasakė, kad šis municipaliteto sprendimas yra vienas reikšmingiausių perėjimų nuo MS produktų Didžiojoje Britanijoje.
"Tai įrodo, kad miesto valdžia stengiasi efektyviausiai panaudoti pinigus, nemažinant viešųjų paslaugų kokybės bei nedidinant personalo išlaidų".
Municipaliteto IT specialistai 3 metus detaliai analizavo daugumos kompiuterių migravimo prie StarOffice technines, finansines bei patirties galimybes ir alternatyvas. Tarybos nariai suprato, kad tai yra teisingas žingsnis į priekį ir tai bus naudinga visiems.
Daugiau informacijos: http://www.vnunet.com/news/1159467
http://www.vnunet.com/news/1159053

Kitos naujienos