Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Miuncheno miestas patvirtino „Linux“ migravimo planą

[2004-06-27]

Vokietijos Miuncheno miesto taryba birželio 16 d. oficialiai patvirtino detalų planą, kuriuo remiantis 14 000 stalo ir nešiojamų miesto kompiuteriuose „Microsoft“ programinė įranga bus pakeista „Linux“ operacine sistema ir atviro kodo biuro programomis.
Apie praeitų metų kovo mėnesį vykusį miesto tarybos balsavimą dėl migravimo buvo plačiai komentuota ir rašyta žiniasklaidos priemonėse. Atlikus testavimą, kuriam vadovavo „SuSE Linux“ ir „IBM“ kompanijos, miesto taryba patvirtinto detalų migravimo proceso planą, kuris tęsis iki 2009-ųjų. Migravimas vyks laipsniškai, pradedant šiais metais „OpenOffice“ biuro programų paketo bei „Mozilla“ naršyklės diegimu dabar veikiančiuose „Windows NT“ stalo kompiuteriuose, ir per penkerius metus pakeičiant operacinę sistemą bei specializuotas programas. Projekto, kurio pavadinimas yra „LiMux“ (kilęs nuo „Linux“ ir „Munich“), biudžetas yra 35 mln. eurų. Netrukus bus skelbiamas konkursas migravimo projekto valdymui.
Manoma, kad šis trečiojo pagal dydį Vokietijos miesto žingsnis turės „tinklo efektą“, kuomet kitos Vokietijos viešojo sektoriaus organizacijos bei kiti Europos didmiesčiai paseks šiuo pavyzdžiu.
Daugiau informacijos rasite pranešime spaudai ir „LiMux“ projekto tinklalapyje.


Kitos naujienos