Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

„Mandrake 10“ – dar vienas žingsnis vartotojo link

[2004-06-09]

Prieš porą mėnesių pasirodė nauja „Linux Mandrake“ versija. Jau dešimtoji. Šiuo metu iš „Mandrake“ svetainės ir „veidrodinių“ tinklalapių jau galima atsisiųsti ir oficialiąją „Mandrake 10“ versiją, kurioje ištaisyta dalis klaidų. Ji užima 4 CD.
„Mandrake 10“ supaprastintas pats diegimo procesas – tereikia įdėti pirmą diską, o toliau pasiūlymus pateiks diegimo vadovas. „Mandrake“ palaiko lietuvių kalbą, puikiai atpažįsta kompiuteryje esančius įrenginius. Didelę įtaką darbui turi 2.6 serijos „Linux“ branduolys. Galima pasirinkti KDE, „Gnome“ ir „IceWM“ grafines aplinkas. Tik įdiegus „Mandrake“, yra galimybė žiūrėti įvairių formatų video, klausytis mp3 formatu įrašytos muzikos. Apie linuksinį ogg audioformatą neverta net kalbėti.
Daugeliu atveju „Mandrake 10“ savo draugiškumu vartotojui ir patogumu pranoksta visas „desktop“ „Linux“ distribucijas ir naudotis komandine eilute praktiškai neprisireikia, o tai patogu paprastam vartotojui. Diegiant šią operacinę sistemą tereikia keisti diskus ir pasirinkti pageidaujamus programinius paketus. Po to programa savaime pradeda veikti.


Kitos naujienos