Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

„Oracle“ programuotojai pereina prie „Linux“

[2004-05-31]

Duomenų bazių programinės įrangos kūrėja „Oracle“ pranešė, kad šiemet planuoja pervesti 9 tūkstančius savo programuotojų prie „Linux“ platformos. Pernai spalį taip jau padaryta su 5 tūkst. „Oracle Applications“ padalinio programuotojų.
„Iki metų pabaigos „Linux“ taps pagrindine mūsų platforma“, - Niujorke vykstančioje regioninėje „CeBIT“ parodoje pareiškė „Oracle“ „Linux“ inžinerijos direktorius Vimas Koukertsas. Jis pridūrė, kad „Oracle“ pereina prie „Linux“ sistemų, nes jos pigesnės ir greitesnės.
Praeitą savaitę „Gartner“ paskelbtais duomenimis, „Oracle“ entuziazmas persiduoda ir jos klientams. 2002 m. „Linux“ duomenų bazių rinkoje pirmavo IBM, pardavusi programinės įrangos už 67 mln. dolerių, o „Oracle“ buvo antroje vietoje (45 mln. dolerių). Bet jau 2003 metais „Oracle“ išsiveržė į priekį ir uždirbo 207 mln. (IBM – 85 mln. dolerių).
Anksčiau „Oracle“ naudojo tik „Sun Microsystems“ sistemas, tačiau dabar užsakinėja įvairių gamintojų įrangą ir naudoja kelias „Linux“ versijas, kurias perka iš „Red Hat“ ir „Novell“.
Šaltinis: www.infoteka.lt


Kitos naujienos