Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

IDA programos informacinė diena Lietuvoje

[2004-04-21]

Balandžio 20 d. Vyriausybėje vyko Europos Komisijos iniciatyvos IDA (Interchange of Data between Administrations) informacinė diena, skirta valstybinių įstaigų darbuotojams. Vienas iš pranešėjų, Bernhard Schnittger, yra atvirojo kodo programų ekspertas. Renginio pranešimus rasite čia.
IDA programa skirta skatinti operatyvų ir saugų elektroninį keitimąsi informacija tarp Europos Sąjungos ir valstybių narių administracijų, naudojant informacinių ir ryšių technologijų pasiekimus. Nuo 2005-ųjų  programa pasipildys paslaugomis verslui bei gyventojams ir taps IDABC.
Valstybinėms institucijoms IDA yra parengusi migravimo gaires - rekomendacijas ketinantiems naudoti atvirojo kodo programinę įrangą. Metų pabaigoje migravimo gairės bus atnaujintos. Po neseniai vykusių debatų su „Microsoft“ ir „Sun“ kompanijų atstovais, netrukus bus paskelbtos rekomendacijos dėl viešųjų dokumentų bylų formatų naudojimo ir publikavimo Internete.
Daugiau informacijos apie IDA iniciatyvą lietuvių kalba rasite VĮ „Infostruktūra“ tinklalapyje. IDA veiksmų koordinatorė Lietuvoje yra VRM.


Kitos naujienos