Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Suomija parengė rekomendacijas naudoti atviras programas ir sąsajas valstybinėse informacinėse sistemose

[2004-02-26]

Suomijos Finansų ministerijos Viešojo valdymo departamentas parengė dokumentą, kuriuo siūloma naudoti atvirojo kodo metodus kuriant taikomąsias programas valstybinėms institucijoms. Studijoje taip pat teigiama, kad atvirojo kodo programų naudojimas yra tinkama alternatyva, užtikrinanti sistemų skaidrumą.
Rekomendacijos patvirtina, kad nesvarbu, kokia yra programinė įranga, turi būti užtikrinta, kad pirkėjas (ypatingai viešosios administracijos), įgytų teisę į sistemos programų kodą ir turėtų teisę jį modifikuoti.
Studijoje rašoma: „Produktų, kurių kodas yra atviras (kaip „Linux“), per pastaruosius metus sustiprėjo ir keletas atvirojo kodo projektų sukūrė labai gerą programinę įrangą, kurios užima tvirtas pozicijas rinkoje. Tai ir valdžios atvirumas apskritai suformavo poreikį - valstybė turi užsisakinėti programinę įrangą su atviru kodu.“
Remiantis atliktais tyrimais dokumente minima, kad atvirojo kodo kūrime dalyvauja 20-30 metų asmenys, kurių didžioji dalis turi aukštąjį išsilavinimą. Ypatingai atsakingieji už projektą yra aukšto lygio profesionalai. Daugelis jų nori įsitvirtinti darbo rinkoje, todėl yra motyvuoti ir suinteresuoti projekto sėkme. Neabejotinai, tokie projektai yra aukšto lygio.
Studija anglų kalba (PDF).


Kitos naujienos