Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

„Red Hat“ apdraudė klientus nuo SCO pretenzijų

[2004-01-28]

Bendrovė „Red Hat“ pranešė pradedanti vykdyti programą „Open Source Assurange“, kuri skirta apginti jos klientų investicijas į atvirojo kodo programinę įrangą.
„Atvirojo kodo draudimas“ - savotiškas atsakas JAV bendrovei SCO, tvirtinančiai, kad „Linux“ pažeidžia jai priklausančias intelektines teises į „Unix“ OS ir jos kodus naudojančius sprendimus. Grasindama teisiniu persekiojimu SCO ragina „Linux“ naudojančias įmones susimokėti licencinius mokesčius.
Pagal „Open Source Assurange“ programą „Red Hat“ garantuoja savo klientams, kad bet kokiu atveju jie galės naudotis „Linux“ sistemomis nepertraukiamu darbo režimu: jei būtų nustatyta, kad „Red Hat“ platinamos programinės įrangos kodas pažeidžia kieno nors intelektinės nuosavybės teises, bendrovė per trumpiausią laiką pakeis jį kitu. Klientų draudimo programa taikoma tik „Red Hat Enterprise Linux“ naudojančioms kompanijoms, „Red Hat Linux“ vartotojai tokios galimybės neturės.
„Open Source Assurange“ programos dalimi taps ir „Red Hat“ iniciatyva praėjusią vasarą įsteigtas fondas „Open Source Now“. Jame kaupiamos lėšos tiems „Linux“ vartotojams, kurie dėl SCO pretenzijų gali patirti finansinių nuostolių. Kompensuoti savo klientams su „Linux“ susijusias išlaidas ketina ir „Novell“ bei „Hewlett-Packard“.
Šaltinis: www.omni.lt


Kitos naujienos