Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Išleistas „Linux“ branduolys 2.6.0

[2003-12-22]

Patobulinti, nauji „Linux“ branduoliai pasirodo maždaug kas du mėnesiai, tačiau rimti pasikeitimai įvyksta tik kas treji metai. Paskutinis toks oficialus „evoliucionavimas“ iš 2.4.x serijos į 2.6.x įvyko gruodžio 17 dieną, po pusės metų bandymų. 2.4.x serija startavo 2001-ųjų sausį.
2.6.x branduolio patobulinimai daugiausia skirti dideliems duomenų saugojimo ir apdorojimo centrams, kurie lig šiol naudojo komercines operacines sistemas. 2.6 serija įgalins dirbti ne su iki šiol maksimaliai galimais 8, o 32 procesoriais. Patobulintos disko skaitymo, tinklo klasterių galimybės. 2 terabitų dydžio failų sistemos riba, egzistavusi 2.4.x, 2.6 serijoje jau neegzistuoja. 2.6 branduolys savo spartumu lenkia ne tik 2.4.x seriją, „Windows“, bet ir „FreeBSD“ operacines sistemas.
Visgi 2.6 branduolį kolkas rekomenduojama naudoti tik tarnybinėse stotyse. Manoma, kad komerciniuose produktuose ir bazinėse „Linux“ distribucijose 2.6 branduolys pasirodys dar 2004 pirmame pusmetyje.
Apie tai taip pat rašo „Infoteka“, „Lietuvos rytas“. Daugiau informacijos apie branduolį ir jo naujas savybes sužinosite www.kernel.org. Taip pat susipažinkite su 2.6 branduolio projekto vadovo Andrew Morton laišku, branduolio kūrėjo Linus Torvalds pranešimu ir detalia apžvalga.


Kitos naujienos