Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Prie „Linux“ šalininkų jungiasi Brazilija

[2003-11-26]

Atvirąją programinę įrangą netikėtai parėmė Brazilijos prezidentas Luisas Inasijas Lula da Silva (Luiz Inacio Lula da Silva), viešai pareiškęs, kad iškeitė „Microsoft“ kuriamą operacinę sistemą „Windows“ į „Linux“.
Daugelyje Vakarų ir besivystančių šalių atviroji programinė įranga laikoma galinčia mesti iššūkį „Microsoft“ monopoliui, remdamasi verslo informacijos tiekėja „Datamonitor“ praneša ELTA.
Šiais metais Brazilijos vadovas paskyrė „Linux“ šalininką Sergijų Amadėjų (Sergio Amadeu) šalies Informacinių technologijų instituto vadovu. Teigiama, jog S. Amadėjus (Sergio Amadeu) yra minėjęs, esą licencijų mokesčių mokėjimas tokioms bendrovėms kaip „Microsoft“ yra ekonomiškai netvarus, ypač todėl, kad „Linux“ operacinę sistemą naudojantys sprendimai yra daug pigesni.
Brazilija su IBM neseniai pasirašė ketinimų protokolą, kuris turėtų padėti vyriausybei dažniau naudoti į „Linux“ panašius sprendimus.
S. Amadėjui (Sergio Amadeu) teks nelengva užduotis įveikti Brazilijos atsilikimą, nes asmeninius kompiuterius turi tik 10 proc. šalies gyventojų. Informacinių technologijų instituto vadovas mano, kad pigiausias būdas pasiekti pažangos yra „Linux“ atviroji programinė įranga.
Kol kas Brazilijoje „Windows“ į „Linux“ sprendimus iškeitė tik pats Informacinių technologijų institutas ir valstybinė naujienų agentūra. S. Amadėjus (Sergio Amadeu) mano, kad „Linux“ galėtų pakeisti „Windows“ ir elektroniniuose balsavimo automatuose, kurių šalyje yra apie 0,5 mln.
Atviroji programinė įranga kol kas teužima nedidelę dalį bendros pasaulinės rinkos. Tačiau ir vartotojai, ir valdžios institucijos vis dažniau renkasi atviruosius sprendimus kaip būdą atsikratyti JAV Vašingtono valstijos Redmondo mieste įsikūrusios „Microsoft“ monopolio.
Brazilija nėra vienintelė „Linux“ ir kita atvirąja programine įranga besidominti šalis. Kitos besivystančios valstybės, ypač Indija, šiuo požiūriu yra pasiekusios dar didesnės pažangos.
Teigiama, kad Brazilijoje „Linux“ sprendimus naudoja arba bando ne viena privati įmonė. Pavyzdžiui, didžiausias šalyje maisto prekybos tinklas kartu su IBM kurs „Linux“ sprendimais pagrįstą prekių pristatymo į namus sistemą.
Atviroji programinė įranga plinta ne vien neturtingose valstybėse. „Linux“ sprendimus naudoja ir kai kurios Prancūzijos, Vokietijos, Kinijos ar netgi Jungtinių Valstijų valdžios institucijos. Nors „Linux“ įsitvirtinimą visų pirma lemia finansinės priežastys, daugelis atvirosios programinės įrangos šalininkų mano, kad ji taip pat yra atsparesnė virusams ir elektroniniams įsilaužimams.


Kitos naujienos