Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Atviro kodo programinės įrangos įstatymų projektų iniciatyvos

[2003-11-07]

Didėjantis susidomėjimas atviro kodo programine įranga viešosiose administracijose visame pasaulyje, o ypatingai Europoje, inicijuoja politinių jėgų siūlymus įteisinti atviro kodo sistemas, kaip būtinas viešosiose administracijose. Šie pasiūlymai dar nėra priimti nei vienoje ES valstybėje, tačiau kai kuriose ES šalyse narėse apie tai diskutuojama.
Portugalijoje Parlamentas (Assembleia da República) spalio 10 d. atmetė įstatymo projektą, skirtą įvesti atviro kodo programinės įrangos naudojimą viešosiose administracijose. Projektą parengė kairieji (opozicinė partija) ir pristatė jį 2002 m. Manoma, kad valdžia turi žiūrėti pragmatiškai ir nediskriminuodama, tad viešosios adminstracijos programinę įrangą turėtų rinkis pagal kainą.
Tuo tarpu Belgijoje pristatyti du pasiūlymai. Vienas Atstovų rūmuose ir vienas Senate, kuriais siūloma įvesti atviro kodo programinės įrangos naudojimą viešosiose administracijose. Panašus įstatymo projektas pasiūlytas ir ankstesniame parlamente, bet balsuota nebuvo. Dėl atviro kodo įteisinimo taip pat diskutuota prancūziškai kalbančiųjų bendruomenės asamblėjoje (COCOF) dar anksčiau šiais metais, tačiau buvo iniciatyva nuslūgo po to, kai Belgijos valstybės taryba pareiškė, kad tai pažeis viešųjų pirkimų įstatymą. Vis dėlto, federalinio atviro kodo įstatymo projekto priėmimas Belgijoje gali turėti didesnį pasisekimą Belgijoje nei Portugalijoje, kadangi projektus pateikė valdančiosios koalicijos partijų atstovai.
Atviro kodo įstatymų projektai taip pat buvo pristatyti Prancūzijoje ir Vokietijoje ankstesniuose parlamentuose, bet balsuojama nebuvo. Dėl panašių įstatymų projektų diskutuojama ir ne Europos valstybėse - Australijoje, Peru, JAV.
Spaudos pranešims dėl įstatymo atmetimo Portugalijoje: www.softwarechoice.org, informacija Portugalijos Parlamento tinklalapyje.
Pasiūlymai Belgijoje: Atstovų rūmuose, Senate.


Kitos naujienos