Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Taikomojo Linux institutas Helsinkyje

[2003-09-10]

Suomijos sostinėje Helsinkyje kuriamas Taikomojo Linux institutas (Applied Linux Institute), kuris populiarins laisvas ir atviro kodo programas pasaulyje, ypatingai besivystančiose šalyse. Būtent šiame mieste koledžo studentas sukūrė kernelį ir jį paaukojo tolimesniam tobulinimui, taip sukurdamas naują programinės įrangos kūrimo ir apsikeitimo bendruomenėje idėją.
Instituto steigėjos yra trys organizacijos. Kol kas jis yra dar tik kuriamas, bet ateityje turės tris sekcijas: akademiją, mokyklą ir laboratoriją.
Akademija apjungs skirtingų akademinių sričių tyrimus, organizuos seminarus, atliks inovacinius tyrimus ir kūrimą, populiarins valdžios atvirumą ir skaidrumą ir skatins atvirų sistemų naudojimą.
Mokykla organizuos „Linux“ ir laisvų atviro kodo programų instruktorių mokymus, tobulins mokymų kokybę, publikuos apsikeitimų tinkle ir distancinio mokymosi medžiagą ir skatins „Linux“ naudojimą mokyklose.
Laboratorija organizuos taikomųjų programų kūrimą, studijuos darbo grupėje metodų tinkamumą, laisvų atviro kodo programų teisinius ir politinius aspektus, spręs lokalizavimo problemas.
Pagrindinės Taikomojo Linux instituto sritys yra kooperavimosi kūrimas, atvirų sistemų daugiakultūrinis kūrimas, pilietiškumas ir valžia.
Skaitykite interviu su instituto projektų koordinatoriumi Seppo Koskela.


Kitos naujienos