Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Europos Sąjunga imsis priemonių prieš „Microsoft“

[2003-08-06]

Europos Komisija pirmą kartą ketina imtis priemonių prieš JAV programinės įrangos gamintoją „Microsoft“, nes, pasak Komisijos, ši piktnaudžiauja savo dominuojančia padėtimi rinkoje.
Europos Komisija teigia suteikianti „Microsoft“ paskutinę galimybę pasiaiškinti prieš tai, kai bus pareikalauta pasidalinti svarbia informacija apie tarnybinių stočių sąsajas su „Microsoft“ konkurentėmis.
„Komisijos išankstinė išvada yra ta, kad kompanija „Microsoft“ vis dar pažeidžia rinkos taisykles“, - sakoma pranešime ir paaiškinama, jog „Microsoft“ naudojasi savo dominuojančia padėtimi rinkoje nuo personalinių kompiuterių iki tarnybinių stočių.
O dėl „Media Player“ programos, naudojamos žiūrinti filmus ar klausant muzikos kompiuteryje, Europos Komisija siūlo dvi pasirinkimo galimybes: arba ji turi būti ištrinta iš „Windows“ operacinės sistemos, arba „Microsoft“ privalo įtraukti į „Windows“ operacinę sistemą ir konkurenčių gaminamas „Media Player“ tipo programas. „Abi priemonės padėtų užtikrinti vartotojų pasirinkimo teisę“, - teigia Europos Komisija.
Šaltiniai: www.delfi.lt, www.omni.lt.


Kitos naujienos