Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Vokietija parengė gaires programinės įrangos migravimo projektams

[2003-07-16]

Vokietijos Informacinių technologijų koordinavimo ir konsultavimo agentūra parengė „Pagrindinių programinės įrangos komponentų migravimo vadovą“, kuriuo rengiama dirva įvairios programinės įrangos naudojimui viešosiose administracijose.
Šiame vadove nėra rekomendacijų rinktis atviro kodo ar nuosavybinę programinę įrangą. Tikslas yra skatinti atvirų standartų taikymą bei naudoti įvairią programinę įrangą viešajame sektoriuje. Taip pat strategiškai reikšmingi yra sprendimai sistemų e-saugumui, lankstumui, duomenų apsikeitimui bei nepriklausomumui nuo individualių gamintojų.
Informacinių sistemų galimybė tarpusavyje sąveikauti ir komunikuoti yra kritiškai svarbu sėkmingai eValdžios sistemai, sakė dr. Göttrik Wewer, Federalinis vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretorius, atsakingas už eValdžios sprendimus. Tai reikalauja naudoti atvirus standartus. Būtent atviri standartai yra nurodyti kaip esminiai reikalavimai BundOnline 2005 strategijoje ir neseniai startavusioje DeutschlandOnline iniciatyvoje.


Kitos naujienos